Dej mam horom curke – czy bycie madkom to po lucku wstyt?

Kobieta dwudziestego pierwszego wieku jest wyzwolona i niezależna. Zna swoją wartość i nie da się zaszufladkować. Coraz częściej odnosi sukcesy, nie jest typową matką polką i kurą domową. Internet wykształcił nam jednak pokolenie „madek”. To kobiety, które czują pewną wyższość nad resztą kobiet. Powodem tego jest urodzenie dziecka. Jakie są matki w polskiej strefie internetu?

Madka starter pack:

 • minimum jedno dziecko
 • pobieranie wszelkich możliwych świadczeń od państwa
 • roszczeniowa postawa
 • aktywne konto na Instagramie o nicku: mama(imię dziecka), z milionem zdjęć swojej latorośli
 • aktywne konto na Instagramie o nicku: mama(imię dziecka), z milionem zdjęć swojej latorośli
 • aktywne konto na Facebooku i traktowanie go ja wyszukiwarki internetowej, przynależność do miliona grup, częste komentowanie, udzielanie rad
 • brak znajomości zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i szeroko pojętego języka polskiego, za to do perfekcji opanowała umiejętność zdrabniania wszystkiego
 • chamskie traktowanie osób, które się z nią nie zgadzają
 • jej pracą jest wychowywanie dziecka. Ewentualnie wyznaje zasadę, że „szlachta nie pracuje”

Niewiedza Twoją tajną bronią

By zostać prawilną (jedyną słuszną) madką oprócz posiadania dziecka i spełnienia warunków z naszej paczki startowej musisz zachowywać pewne standardy. Przede wszystkim cała Twoja wiedza musi być jedyną słuszną. Koniecznie swoje wyimaginowane przekonania musisz rozprzestrzeniać na cały świat, a ten internetowy na pewno. Jeżeli czegoś nie wiesz, koniecznie zapytaj o to na wszystkich mamowych grupach. Pytania muszą być absurdalne, nieprawdopodobne i nawet trolować internent.

Oto kilka przykładów:

 • „co sadzicie o przyklejaniu ucha do glowy dziecka, zeby nie odstawaly?”
 • „czy mozna zmienic imię dziecka? Ma 3 latka i smieja sie z niego w przetszkolu. Jaki można dac inny powod bo pani w urzedzie miasta powiedziala ze smich kolegow to za malo.”
 • „Co robić,rok temu mniej więcej koło Wielkanocy siostra oznajmiła że jest w ciąży A z nikim nie sypia,obok spaliśmy ja z mężem i owszem coś tam było Ale do rzeczy. Dziecko się urodziło i jestem na milion procent pewna że Bóg się pomylił i to moje dziecko. Jak zmusić siostrę żeby nam je oddała? Jak przekonać męża że to nasz dziecko? Gdzie pisać A by ta jędza zrobiła testy,bo jak nic wyjdzie że to my jesteśmy rodzicami. Czy Bóg często się tak myli ?”
 • „Proszę o radę co na zapalenie trkani u cztero latka?”

Słownik to jest w telefonie

Można czegoś nie pamiętać, albo nie potrafić. Można też nie umieć przyznać się do błędu. Niestety brak pokory u Madek jest nagminny, a błędy które robią są rażące. Nie wiadomo do końca z czego to wynika. Czy faktycznie z pośpiechu czy może faktycznie z niewydedukowania.

Należy się

To, że kobieta urodzi dziecko czyni ją niejako wyjątkową. Madki mają jednak nad wyraz wysokie mniemanie o tym. Straszenie sądem jest na porządku dziennym. Mówi się, ze nieznajomość prawa szkodzi, więc w zasadzie wszyscy inni są niedouczeni.

„Ludzie czy wy jesteście normalni?? Jak widzicie że do lekarza przychodzo matka z dwójką dzieci (jedno w wózku) to wypadalo by chyba wpuscic szybciej tak?? Jakieś ludzkie odruchy w was są jeszcze? Musialam czekać chyba 20min mimo ze przyszlam parę minut szybciej niż mialam umowione. Te numerki tez o d*pe rozbic. Tragedia.”

Kobiety w ciąży czy z małymi dziećmi mają szereg przywilejów. O ile w innych krajach jest to respektowane tak w Polsce jeszcze nie do końca. Być może chodzi o mentalność ludzi. Przepuszczenie kobiety w ciąży w kolejce do kasy wciąż budzi kontrowersje i szeroko pojęty bulwers. Więc z jednej strony dochodzenie swoich praw jest zasadne z drugiej już dawno przekroczyło granice przyzwoitości. Za maską pomocy kryje się chęć wyłudzenia darmowych rzeczy zarówno materialnych jak i produktów spożywczych.

Bycie matką to bez wątpienia wspaniały okres w życiu kobiety. Cały świat się zmienia, a priorytety są zgoła inne. Młode mamy spotykają szereg problemów, pseudo porad i innych terrorystek, które będą ten wyjątkowy okres psuć. Nie dajmy się więc zwariować. W dobie internetu trzeba po prostu używać mózgu. Zwykłe zapytanie w wyszukiwarce czy na forum może się zmienić w lawinę bólu istnienia. Bycie mamą to z pewnością powód do dumy. Bycie madką to już wstyd. Nie dla świata, bo internet pośmieje się i zapomni. Zanim zostaniesz słodką do bólu madką-terrorystką pomyśl, co poczuje Twoje dziecko za parę lat, kiedy zobaczy to, co nawyprawiałaś na portalach społecznościowych. W internecie nic nie ginie, a jak Twoja pociecha to znajdzie to zapewniam, że będzie jej „po lucku wstyt”.