Jak odpowiednio wyposażyć biuro?

Przestrzeń biurowa powinna być tak zorganizowana, tak by zapewnić pracownikom komfort i odpowiednie miejsce do pracy. Dobór mebli, dodatków, a nawet kolorów ścian ma wpływ na efektywność i jakość pracy. Urządzając biuro, warto przestrzegać kilku zasad oraz wybrać odpowiednie wyposażanie. Sprawdź, jak to zrobić.

Zacznij od organizacji

Urządzanie biura rozpocznij od zaplanowania poszczególnych stref. Wydziel przestrzeń do pracy, a także tę socjalną, w której powinna znaleźć się kuchnia oraz jadalnia. Dobrym pomysłem jest również zorganizowanie pokoju do pracy zespołowej, który może także służyć jako sala konferencyjna w przypadku spotkań z kontrahentami. Warto także wydzielić miejsce, gdzie Twoi pracownicy będą mogli chwilę odpocząć. Tak zwane chillroomy (strefy relaksu) bardzo dobrze wpływają na efektywność pracy i poprawiają koncentrację.

Urządzanie wnętrza biura

Urządzanie przestrzeni biurowej rozpocznij od dobrania kolorów – ściany powinny być jasne, w ciepłych odcieniach, a wykładzina najlepiej, by była jednolita. Następnie możesz przystąpić do wyboru wyposażenia. Najlepsze propozycje znajdziesz tutaj: https://merxu.com/. Postaw na propozycje ergonomiczne, które łatwo będzie dopasować się do każdego pracownika i które zapewnią mu komfortowe warunki pracy. Wybierz biurka z funkcją płynnego regulowania wysokości blatu dające  możliwość pracy na siedząco i stojąco oraz krzesła zapewniające wygodną i bezpieczną dla kręgosłupa pozycję. Doskonałym pomysłem jest wybranie mebli modułowych, które pozwolą na dowolne przearanżowanie przestrzeni. Dzięki temu łatwiej będzie Ci dostosować biuro do aktualnych potrzeb. Wydziel stanowiska, które umożliwią samodzielną pracę w skupieniu albo stwórz miejsce ułatwiające kontakt i wymianę informacji. Pamiętaj także, by zapewnić odpowiednie oświetlenie oraz niezbędne urządzenia elektroniczne do pracy.

Zadbaj o dodatki

W biurze, oprócz biurek, krzeseł i sprzętu, istotne są także dodatki, które ocieplają wnętrze i pozytywnie wpływają na pracowników i ich pracę. Warto zadbać o roślinność, a na ścianach powiesić tematyczne obrazy lub plakaty. Świetnym pomysłem będzie zakup wygodnych sof i foteli, które możesz postawić w chillroomie. W kuchni zadbaj, by znalazła się lodówka, czajnik i kuchenka mikrofalowa (dodatkowo ekspres do kawy), a w jadalni stół, przy którym pracownicy będą mogli zjeść posiłek. Zorganizuj także miejsce do przechowywania dokumentów. Mogą to być organizery na biurka albo osobna komoda.

Urządź przestrzeń biurową, tak by była przyjazna dla pracowników i stymulowała ich do lepszej i efektywniejszej pracy. Dobra organizacja oraz dobór barw i dodatków pozwoli Ci stworzyć biuro spełniające wszystkie potrzeby.