Najlepsze seriale HBO

Niekwestionowanym liderem wśród serialowych platform jest zdecydowanie Netflix. Jednak ostatnimi czasy coraz bardziej do głosu dochodzi platforma HBO GO, która dla klientów wykupujących kanały HBO przygotowała darmową ofertę. Ten szczodry i przemiły gest sprawił, że strona w zawrotnym tempie zyskuje popularność.

Jednak rosnąca sława to nie tylko kwestia opłat. W przypadku HBO warto zwrócić uwagę na jakość oferowanych produkcji. Znajdziemy tu świetne seriale o dobrze skonstruowanych scenariuszach z prawdziwe gwiazdorską obsadą. Jedną z największych różnic między HBO, a Netflixem jest dojrzałość, z jaką producenci podchodzą do prezentowanych treści. Obie platformy zawierają produkcje skierowane do bardzo zróżnicowanej grupy odbiorców. W ich ofercie znajdziemy zarówno seriale komediowe, kryminalne, dokumenty czy dramaty i wiele, wiele gatunków hybrydowych, jednak w przypadku HBO widoczna jest większa bezkompromisowość. Odważne produkcje, które za pomocą świetnej gry aktorskiej pokazują złożoność międzyludzkich relacji i to bez zbędnego cenzurowania, to znak rozpoznawczy HBO.

Najlepsze seriale HBO

Poza obecnie najpopularniejszym serialem, jakim jest Gra o tron, warto również zwrócić uwagę na produkcje, które na tak szeroką skalę nie przebiły się do serialowego dyskursu. Poniżej prezentujemy, nieśmiały i skromny, poradnik, który być może pozwoli Ci odnaleźć swoją własną serialową perełkę.

Big Little Lias

Ten serial zyskuje popularność ze względu na niedawną i długo wyczekiwaną premierę nowego sezonu. Aktorzy, a właściwie aktorki, wśród których niemal połowa to zdobywczynie Oscara zyskała nową członkinię w postaci Meryl Streep. Jeżeli ta naprawdę imponująca obsada to dla Ciebie za mało być może przekona Cię fabuła. Serial opowiada o, pozornie idealnym, życiu grupki bogatych kobiet, które mieszkają na południu USA. Dzieci głównych bohaterek uczęszczają do jednej szkoły, co często przysparza dyrekcji wielu problemów. Przełamaniem tego sielankowego, życia okazuje się tajemnicza śmierć męża jednej z głównych bohaterek. Świetnie dobrana muzyka, długie ujęcia przepięknych krajobrazów i klimat bogatej, ale zepsutej do szpiku kości społeczności, to coś, czego nie da się zastąpić. Skrupulatne niszczenie nieskazitelnych wizerunków to największa supermoc tej produkcji.

Patrick Melrose

To pięcioodcinkowy miniserial, którego tytułowy bohater wręcz dryfuje w odmętach własnej pamięci. Narkotyczne odloty, suto zakrapiane imprezy, piękni ludzie i bogaci znajomi to dopiero początek. Mimo pięknych zdjęć piorunujące wrażenie robi Benedickt Cumberbatch, który swoją postać wyposaża w naprawdę imponujący wachlarz skrajnych emocji. Ten serial udowadnia, że historia życia jednostki to materiał na nietuzinkową produkcję, która podczas jedynie pięciu odcinków funduje Ci emocjonalny rollercoaster.

Euphoria

To najnowsza produkcja HBO, która, nieoficjalnie, została ochrzczona mianem potomka Skinsów. Główna bohaterka grana przez Zenday’e to nastolatka, która dopiero co skończyła… odwyk. To obecnie zdecydowany lider wśród seriali Young Adult, który przedstawia skomplikowany świat współczesnych licealistów z całym bogactwem inwentarza. Euphoria to prawdziwy powiew świeżości po banalnych serialach dla nastolatków Netflixa. To produkcja, która całkowicie serio traktuje problemy młodych ludzi, nie owijając ich w cukierkową taśemkę. Główna bohaterka, Ruth, to postać skomplikowana, o bogatym portrecie psychologicznym, który jest odzwierciedlany poprzez „narkotyczne” kadry przenoszące nas w świat współczesnych nastolatków.

Ten drobny bilans to jedynie skromna podpowiedź, która ma na celu uzmysłowienie bogactwa, jakie kryje w sobie platforma HBO. Naprawdę świetne kreacje aktorskie dodatkowo podkreślają dogłębnie przemyślane scenariusze, które nie boją się szokować, wzruszać i skłaniać do myślenia. Oczywiście na stronie zajdziemy również wiele gorszych, mniej ambitnych produkcji, jednak zdecydowana większość to prawdziwe majstersztyki w dziedzinie małej serialowej kinematografii.