Niesamowita mozaika kamienna

Mozaika kamienna jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań aranżacyjnych. Wykorzystana w ogrodzie podkreśla zieleń miejsca, w którym jest użyta, a także skutecznie urozmaica przestrzeń, a także przełamie jej monotonię. W domu z kolei doda pomieszczeniom ciekawego wyglądu. Sprawdź, jak i gdzie można wykorzystać mozaikę kamienną.

Czym jest mozaika kamienna?

Mozaika kamienna to płytki wykonane z materiałów odpornych na długotrwałe działanie czynników atmosferycznych. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się granit, serpentynit, bazalt, sjenit, gabro, kwarc, a także marmury i piaskowiec. Nieco różni się ona od wzorów dostępnych z mozaiki szklanej czy ceramicznej, ponieważ nie są to równe kwadraty, a raczej różnokształtne części, które połączone są ze sobą za pomocą fugi i kleju. Łącząc mozaikę kamienną z ceramiczną lub drewnianą uzyskasz wyjątkowo ciekawy efekt dekoracyjny.

Mozaika kamienna w środku

Mozaika kamienna we wnętrzu Twojego domu odnajdzie się tak samo dobrze, jak i na zewnątrz. W środku możesz wykorzystać ją na przykład w łazience, do wyłożenia ściany przy prysznicu. Połącz ją z jasnym drewnem, otrzymując wyjątkowo ciekawy efekt, dodający pomieszczeniu przytulności. Z powodzeniem możesz również wykorzystać ją w kuchni: jako wypełnienie przestrzeni między szafkami a blatem lub jako ozdoba kuchennej wyspy czy barku. A może użyjesz jej w salonie? Stwórz kamienną ścianę, na której będzie wisiał telewizor i dołącz do niej drewniany stoliczek oraz skórzane kanapy – efekt murowany! Mozaika kamienna sprawdzi się także w sypialni. W połączeniu z białą, ciepłą kołdrą na ciemnym łóżku z pewnością będzie wyglądać bardzo elegancko, ale również przytulnie.

Mozaika kamienna na zewnątrz

Kamienna mozaika na zewnątrz domu sprawdzi się doskonale. Możesz wykorzystać ją jako podłoga na tarasie czy balkonie, a także jako przestrzeń przybasenową. Sprawdzi się także przy jacuzzi. Mozaika kamienna połączona z kwiatami lub ciekawymi dodatkami ogrodowymi, z pewnością sprawi, że Twoja zielona przestrzeń będzie wyglądał magicznie i zaczaruje swoim urokiem każdego z Twoich gości. Naturalny materiał doskonale wkomponuje się w otoczenie roślin. Wykorzystaj ją do aranżacji altany albo tarasu, dobierz odpowiednie meble ogrodowe i ciesz się przestrzenią zachęcającą do relaksu.

Wykorzystaj mozaikę kamienną w dowolnej przestrzeni i ciesz się wyjątkową ozdobą. Połącz ją z jasnym drewnem i barwnymi dodatkami, aby dodać jej ciepła. Kamienna mozaika z pewnością przyniesie Ci spore doznania estetyczne.