Postaw na naturalność, czyli jak przygotować się do towarzyskiego i biznesowego spotkania

Każda kobieta planując wyjście – prywatne czy biznesowe, dokonuje szeregu wyborów dotyczących makijażu czy fryzury. Codzienna pielęgnacja i zadbane ciało świadczą nie tylko o Twoim dobrym samopoczuciu, ale też o wysokim profesjonalizmie. Dlatego też w każdych warunkach chcesz prezentować się nienagannie. Sprawdź, jak tego dokonać!

Zadbaj o swoją skórę twarzy

Pielęgnacja przede wszystkim powinna dotyczyć twarzy. Zmęczona po całym dniu skóra to nie tylko efekt nieprawidłowego odżywiania, ale też stresu i środowiska. Zadbaj kompleksowo o swoje ciało stawiając przede wszystkim na dobrze zbilansowane posiłki i pielęgnację, która doda skórze witalności oraz odpowiednio ją nawilży.

Oprócz picia przynajmniej dwóch litrów płynów dziennie, używaj dostosowanego do swoich potrzeb żelu lub pianki do mycia skóry twarzy. Pamiętaj też o regularnym peelingu i odpowiednich kosmetykach – serum lub krem na noc powinny przede wszystkim odżywiać i zapewniać całonocną pomoc w przywróceniu skórze elastyczności. Dzięki temu poranny makijaż będzie wyglądał jeszcze lepiej, a kto wie – być może Twoja skóra Cię zaskoczy i całkowicie z niego zrezygnujesz?

Dłonie – klucz do sukcesu

Ważne są też dłonie – wbrew pozorom malowanie paznokci to najmniejsze zmartwienie. Kondycja dłoni ma duże znaczenie – to na nie zwraca się pierwszorzędną uwagę podczas każdego spotkania. Przesuszone dłonie i widoczne skórki nie wyglądają estetycznie. Dlatego też warto używać kremów nawilżających i olejków na paznokcie – nie tylko uzupełnią wszelkie braki witamin, ale też wzmocnią paznokcie.

Odwieczny problem – co na siebie włożyć?

Naturalny makijaż, zadbane dłonie i misternie ułożone włosy – po odhaczeniu tego wszystkiego pozostaje tylko jedno pytanie – co ubrać? Spotkanie towarzyskie zazwyczaj nie wymaga od Ciebie noszenia żakietów ani garsonek, a jest czasem, gdy chcesz się zrelaksować i wyglądać szałowo. Lato niejednokrotnie może Cię zaskoczyć, ponieważ wieczory bywają chłodne – dlatego też planując swoje wieczorne stylizacje, oprócz szpilek i kusych sukienek, warto  dodatkowo się zabezpieczyć. Nie daj się zimnemu wiatrowi i sięgnij po sweter lub płaszczyk. Możesz do nich spokojnie dobrać botki kowbojki. Buty te sprawdzą się też w przypadku biznesowych spotkań. Jeśli jednak chcesz nieco podkręcić klasykę, sięgnij po botki bordowe – każda klasyczna stylizacja wzbogacona o ten kolorystyczny akcent z pewnością zyska!

Najważniejsze jest jednak to, by niezależnie od makijażu czy ubioru czuć się dobrze w swoim ciele. Na to wpływ ma wiele czynników. Dobre odżywianie się, zapewnianie sobie relaksu i sięganie po produkty, które Cię uszczęśliwią, jest z pewnością dobrym pierwszym krokiem do osiągnięcia wewnętrznej harmonii.